Kategorie: Wszystkie | Aktorzy | Filmy | Książki | Muzyka | Postacie Fikcyjne | Seriale
RSS

Seriale

wtorek, 14 sierpnia 2012

"The Secret Circle" czyli

                    "Tajemny Krąg"

Cała opowieść zaczyna się od tajemniczego pożaru, w którym ginie matka Cassie Blake. Dziewczyna zmuszona jest zamieszkać z babcią w rodzinnej miejscowoście mamy Chance Harbor. Od samego początku ludzie dziwnie reaguje, kiedy dowiadują się że jest córką Ameli Blake.

Cassie idzie do tamtejszej szkoły. Spotyka grupke przyjaciół: Dianę, Jake, Adama, Faye i Melisę.

Dziewczyna nie wie nic o magii, która jest obecna w jej rodzinie, jak i w rodzinie jej nowo poznanych przyajciół. Przez piewnien czas dowiaduje się tego kim jest, kim była jej matka, babcia i prawdopodobnie wcześniejsze pokolenie. Dowiaduje się także, że drzemie w niej moc sławnego czarownika, władającego czarną magią, który jest jej ojcem.

Przyjaciele łączą się w Krąg. Mogą uzywać magii tylko w swojej obecności, nie w pojedynkę. Jednak Cassie może sama czarować. Czarną magią, z która nieustannie walczy by nie zawładnęła nią.

Bohaterownie zmagają się ze złymi czarownikami, chcącymi odebrać im moce. Czy im się to udaje ... musicie obejrzeć i sami to zobaczyć.

Serial jest oparty na książce L.J Smith o tym samym tytule. (jak the vampire diaries)

Został nakręcony tylko jeden sezon, dlasza część z powodu małej oglądalości została wycofana ze stacji CW. Dalsze losy są nieznane.

Odcinki nie są emitowane w Polsce, trzeba objerzeć ONLINE na strone www.playtube.pl bądź www.zalukaj.pl

Goraco polecam THE SECRET CIRCLE

                        madziaaaa97

14:09, madziaaaa97 , Seriale
Link Dodaj komentarz »

       "The Vampire Diaries", czyli

                         "Pamietniki Wampirów"

Serial opowiada historie dwóch braci, wampirów, i jeden nastoletniej dziewczyny. Bracia po długiej rozłące spotykają się znowu w tym samym mieście co kiedyś.

Po lewo: Paul Wesley (Stefan Salvatore), po prawo: Ian Somerhalder (Damon Salvatore)

Przez dłuższy czas nienawidzący sie bracie, znów podają sobie rece w geście zgody. Stefan, młodszy, wraca do szkoły by prowadzić namiastke normalnego zycia. Spotyka tam Elenę. Dziewczynę, która niedawno straciła rodziców w wypadku i sama otarła się o śmierć... Gdyby nie Stefan on także by zginęła, lecz tego nie pamięta.

I historia zaczyna się rozwijać. Elena jest sobowtórem Katheriny, wapirzycy, która przemieniła braci i rozkochała ich obydwu w sobie. Stefan zakochany w Elenie po uszy i Damon, nieświadomy swoich uczuć, ciągle kochający Katherinę.

Po jakimś czasie okazuje się że Katherina żyje i nigdy nie kochała Damona tak, jak on kochał ją. Był dla niej tylko zabawką. Za to darzyła uczuciem Stefana, który teraz nie odwzajemnia jej uczucia, kocha Elenę.

wrogowie, wampiry, wilkołaki, czarownice, przyjaźń, miłość dwóch braci do jeden dziewczyny. Dużo akcji dzieje się w jednym odcinku dostarczajac nam wystarczająco wrażeń, niestety gdy 40 minut serialu dobiegnie końca, my zastanawiamy się już co będzie w następnym, jak to się potoczy, kto zginie?

Serial, na podstawie książki L.J Smith o ty samym tytule. Jednak w książce możemy znaleźć coś innego. Nie wszystkie fakty są takie same co czyni Pamiętniki wampirów świetnym serialem dla młodzieży, dzieci jak również i dorosłych.

Elena, Stefan, Damon... miłosny trójkąt.

Plakat ukazujący wszystkie postacie z pierwszego sezonu (sezonów jest 3, od września 2012 rusza sezon 4)

Lewa strona pod ścianą: Matt Donavan (zwykły chłopak, były ludzki chłopak Eleny)
Bonnie Benett (przyjaciółka Eleny, czarownica z rodu Bennetów)
Tyler  (kolega ze szkoły, nie jest nikim ważnym w pierwszym sezonie, potem staje się przyjacielem, chłopakiem przyjaciółki Eleny, Caroline)
PIERWSZY PLAN: od lewej; Stefan Salvatore, Elena Gilbert i Damon Salvatore.
Jenna Gilbert ( ciotka Eleny i Jeremiego, ma pełną opiekę nad nimi po śmierci rodziców, umiera w 2 sezonie)
Alaric "Rick" Salzman (nauczyciel historii za dnia a w nocy łowca wampirów, zaprzyjaźnia się z Damonem, jest chłopakiem Jenny a po jej śmierci mieszka z Eleną i jej bratem.)
Caroline Forbes (dziewczyna zostaje przemieniona w wampira przez Katherine gdy leży chora w szpitalu, jest przyajciółką Eleny i dziewczyną wilkołaka Tylera)
Jeremy Gilbert (brat Eleny, pomaga Rickowi z wampirami, zaprzyjaźnia się z Tylerem i Mattem)

W każdym nowym sezonie przybywa postaci. Jedną są krótko, inne goszczą trochę dłużej a jeszcze inne, sa tak kochane, że są już na stałe.

Pod koniec drugiego sezonu i cały trzeci wprowadzona została Rodzina Pierwotnych ( Oryginal Family) Wśród nich jest wróg braci, Klaus ( Joseph Morgan czwarty od lewej)

Rodzina jest wampirami pierwszymi, stworzonymi zaklęciem. Matka tak bardzo chciała uchronić dzieci że zamieniła je w wampiry.... Piątka rodzeństwa. Rebekah, Elijah, Kol, Finn i Klaus- hybryda (wampir i wilkołak w jednym)

Tak prezentują się dotąd sezony. Bardzo sympatyczny dla oka serial. Wiele się dzieje. Polecam tym, którzy lubują się w tym, jak ja :)

Gorąco polecam PAMIĘTNIKI WAMPIRÓW

                         madziaaaa97

13:45, madziaaaa97 , Seriale
Link Dodaj komentarz »

  DATING RULES FROM MY FUTUR SELF.

Serial opowiada nam o dziewczynie, Chloe, która nie przywiązuje wagi do zdrowego odżywiania, miłości czy chociażby ubioru.

Aktorka nazywa się Candice Accola. (gra w The Vampire Diaries Caroline Forbes)

Dziewczyna zajmuję się podrywaniem facetów, imprezowaniem z przyjaciółmi (z którymi mieszka) Ogólnie można powiedzieć, że prowadz sobie beztroskie życie oparte na imprezach i przypadkowych znajomościach.

Pewnego dnia, gdy Chloe odbiera telefon, na ekraniku pojawia się Ona..?! Dziewczyna z telefony wyjaśnia kim jest i przede wszystkim dlaczego postanowiła do niej zadzwonić.

Chloe nie mówi nikomu o tym wydarzeniu. Po rozmowie ze "starszą wersją siebie" stara się zmienić. Czy jej się to uda ...? Tego jeszcze nie wiemy.

 

Serial jest krótki, zawiera tylko 9 odcinków i nie emituje go żaden z kanałów telewizji Polskiej. Niestety. Aby obejrzeć serial trzeba znaleźć go ONLINE.

( storna www.playtube.pl bądź inna z filmami i serialami)

Śmieszny i pouczający a zarazem ukazujący postawe niektórych kobiet.

    Gorąco polecam madziaaaa97

12:51, madziaaaa97 , Seriale
Link Dodaj komentarz »