Kategorie: Wszystkie | Aktorzy | Filmy | Książki | Muzyka | Postacie Fikcyjne | Seriale
RSS

Muzyka

poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Three Days Grace, znany także jako 3DG i TDG

Mało osób o nim słyszało i jeszcze mniej wie jaką dobrą muzykę tworzą.
Kanadyjski zespół, założony w 1992r  gra alternatywny metal. Nie jest to muzyka przypadająca wszystkim do gustu. Jednakże mają swoich zwolenników.

Zaczynając od początku, Three days grace nosiło kiedyś inną nazwę, Groundswell ( wydali pod tą nazwą jedną płytę- "Wave of popular feelings")
Historia THREE DAYS GRACE rozpoczyna się w 1997 roku, kiedy to członkowie postanawiąją zmienić nazwę, która jest obecna do dnia dzisiejszego.

W 2003 roku udaje się chłopakom wydac debiutancką płytę "Three Days Grace" W szybkim tępie grono fanów zaczyna wzrastać a zespół cieszy się coraz większą popularnością. Trzy lata później, w 2006 roku zespół wydaje kolejną płytę, cieszącą się równie wielkim powodzeniem jak debiutancka. ("One X") Kolejne trzy lata i wydają następny album zatytułowany "Life starts now"

Jak dowiadujemy się teraz, najnowsza płyta ukaże się w październiku tego roku. "Transit of Venus" taką nazwą kusi nowy album.

W skład zespołu wchodzą: od prawej- gitarzysta Barry Stock, wokalista Adam Gontier, gitarzysta basowy Brad Walst i perkusista Neil Senderson. (skład obecny dziś)

Najpopularniejsze kawałki zespołu to : "Never Too Late" "Break" "Pain" "Animal I Have Become"

Wokalista ADAM GONTIER ma swoją osobną historię.

Przede wszystkim czaruje niesamowitym głosem, niesaowitymi tekstami pełnymi szczerości i dobrej muzyki. Ciekawostką jest to, że każda muzyka do każdej piosenki jest pisana na gitarze akustycznej, a potem dodawana jest gitara elektryczna i basowa.
Wracając do Adama, przez pewnie okres czasu miał problemy, jednak wsparcie przyjaciół, rodziny i fanów pozwoliło mu stanąc spowrotem na nogi i nagrać niesamowitą nową płytę. (One X)
Podsumowując, zespól ukazuje nam świetną muzykę, ambitne teksty w których słyszymy że słowa autora (Adama w tym wypadku) są szczere i pochodzą prosto z serca. Jest to jeden z zespołów który daje mi pozytywną energię i poczucie że świat może być lepszy.
  Gorąco polecam madziaaaa97

13:37, madziaaaa97 , Muzyka
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 12 sierpnia 2012

Nirvana- Amerykański zespół wykonujący muzyke grunge, założony przez Kurta Cobaina i Krista Novoselica w 1987 roku.
Każdy z nas na pewno słyszał co nieco na temat słynnego Kurta Cobaina, ćpuna i alkoholika. Często takimi określeniami obrzucany jest wokalista, jakże błędnymi.

Zespół zdobył sławę po wydaniu płyty NEVERMIND (tł. Nieważne). Pierwszym singlem promującym płytę był "Smells like teen spirit", czyli jedna z najbardziej rozpoznawalnych piosenek świata. Dzięki niej zespół wraz z członkami mogł koncertować i przede wszystkim zarabiać pieniądze, których w późniejszym okresie im nie brakowało. Ku zdziwieniu niektórych zespół odnosił sukcesy stając się ikoną muzyki zwanej GUNGE.
Zespół rozwijał sie i rozwijał. Pojawiała sie nowa płyta z nowymi utworami cieszącymi się takim samym powodzeniem jak poprzednie. ( In Utero 1993)
Sukces jednak przewyższył Kurta, sięgnął po narkotyki. W 1993 roku zespół nagrał MTV UNPLUGGED śpiewając swoje największe przeboje (w tym: "Smells like teen spirit", "Come As You Are", "All Apologise" i wiele innych; cały unplugged dostępny na serwisie YouTube)
Nikt wtedy nie zadawał sobie sprawy, że to jeden z ostatnich występów Nirvany. W 1994 zespół wyruszył w trasę koncertową na której to wykryto zapalenie oskrzeli oraz krtani u wokalisty. Trasa koncertowa została przerwana, na domiar złego kilka dni później Courtney Love znalazła Kurta nieprzytomnego w hotelowym pokoju (jak się okazało była to reakcja na lek przepisany na dolegliwość połączony z alkoholem) Kłopoty zdrowotne jednak się nie kończyły, przez następne dni wzmogła się potrzeba dostarczania heroiny organizmowi, namawiany na odwyk, zgodził się, uciekając z ośrodka kilka dni później. Kurt wrócił do Seattle.

8 KWIETNIA 1994R -> Wokalista KURT COBAIN został znaleziony martwy we własnym domu z raną postrzałową w głowie.
Wraz z jego śmiercią, zginął popularny zespół Nirvana.

Polecam przeczytać biografię Kurta Cobaina "Pod ciężarem nieba"
Film "Kurt & Courtney"

Faktem jest, czego możemy dowiedzieć się z wielu różnych źródeł, że nie miał on dobrego dzieciństwa.
Niektóre źródła twierdzą że miał on wymyślonego przyjaciele do którego pisał listy.
Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale nie sięga się po narkotyki bez powodu. Nie sięga się po alkohol, jeśli nie jest się zdesperowanym. Kurt był w środku małym dzieckiem, które zgubiło się po drodze. W wielu piosenkach dało odczuć się to, co naprawdę czuł. W tej chwili jest on legendą, o której można wiele wyczytać. Prawdy zarówno i kłamstw. Kontrowersyjna śmierć wokalisty przyspozyła wiele teorii, kto, jak i dlaczego mógłby to zrobić. Wiele osób twierdzi że on po prostu nie wytrzymał presji sławy, inni jednak twierdzą że to było zabójstwo. Jak to było na prawdę nie dowiemy się prawdopodobnie nigdy, jedyne co możemy zrobić to szanować jego twórczość i niesamowity głos, który pozostawił nam w spadku, gdy sam odszedł.
                                                                                         madziaaaa97

 

17:31, madziaaaa97 , Muzyka
Link Dodaj komentarz »