Kategorie: Wszystkie | Aktorzy | Filmy | Książki | Muzyka | Postacie Fikcyjne | Seriale
RSS
niedziela, 12 sierpnia 2012
"Gdybyś miała wybór pomiędzy niebem a piekłem, co byś wybrała?" Niesamowity świat z książki Lisy Desrochers. ZAPRASZAM

Wyruszamy już po raz 3 w wyjątkową podróż z czwórką bohaterów popularnego Madagaskaru. Alex, Gloria, Marti i Melman sprawiają że ponad półtorej godziny w kinie czy na sofie przez telewizorem spędzamy z przyjemnością. Tym razem gonią za pingwinami, które są w Monte Carlo. Wiele zabawnych dialogów, scen z udziałem słynnego Króla Juliana oraz dwójką jego pomocników. Komedia rodzinna, dla każdego. Nieważne czy masz 10 lat czy 60. Nasi ukochani bohaterowie trafiają do cyrku, gdzie spotykają rosyjskiego lwa.

Pomimo początkowych spięć, dają radę zrobić wszystko i naprawić niezbyt udany cyrk. Jak to bywa w takich filmach, wszyscy po drodze zaprzyjaźniają się i stają się rodziną. Mieszkańcy nowojorskiego ZOO zapewniają nam przednią zabawę. Nie zdradzę zakończenia, ale mogę powiedzieć, że wszystko skończyło się tak, jak powinno.

18:03, madziaaaa97 , Filmy
Link Dodaj komentarz »

Nirvana- Amerykański zespół wykonujący muzyke grunge, założony przez Kurta Cobaina i Krista Novoselica w 1987 roku.
Każdy z nas na pewno słyszał co nieco na temat słynnego Kurta Cobaina, ćpuna i alkoholika. Często takimi określeniami obrzucany jest wokalista, jakże błędnymi.

Zespół zdobył sławę po wydaniu płyty NEVERMIND (tł. Nieważne). Pierwszym singlem promującym płytę był "Smells like teen spirit", czyli jedna z najbardziej rozpoznawalnych piosenek świata. Dzięki niej zespół wraz z członkami mogł koncertować i przede wszystkim zarabiać pieniądze, których w późniejszym okresie im nie brakowało. Ku zdziwieniu niektórych zespół odnosił sukcesy stając się ikoną muzyki zwanej GUNGE.
Zespół rozwijał sie i rozwijał. Pojawiała sie nowa płyta z nowymi utworami cieszącymi się takim samym powodzeniem jak poprzednie. ( In Utero 1993)
Sukces jednak przewyższył Kurta, sięgnął po narkotyki. W 1993 roku zespół nagrał MTV UNPLUGGED śpiewając swoje największe przeboje (w tym: "Smells like teen spirit", "Come As You Are", "All Apologise" i wiele innych; cały unplugged dostępny na serwisie YouTube)
Nikt wtedy nie zadawał sobie sprawy, że to jeden z ostatnich występów Nirvany. W 1994 zespół wyruszył w trasę koncertową na której to wykryto zapalenie oskrzeli oraz krtani u wokalisty. Trasa koncertowa została przerwana, na domiar złego kilka dni później Courtney Love znalazła Kurta nieprzytomnego w hotelowym pokoju (jak się okazało była to reakcja na lek przepisany na dolegliwość połączony z alkoholem) Kłopoty zdrowotne jednak się nie kończyły, przez następne dni wzmogła się potrzeba dostarczania heroiny organizmowi, namawiany na odwyk, zgodził się, uciekając z ośrodka kilka dni później. Kurt wrócił do Seattle.

8 KWIETNIA 1994R -> Wokalista KURT COBAIN został znaleziony martwy we własnym domu z raną postrzałową w głowie.
Wraz z jego śmiercią, zginął popularny zespół Nirvana.

Polecam przeczytać biografię Kurta Cobaina "Pod ciężarem nieba"
Film "Kurt & Courtney"

Faktem jest, czego możemy dowiedzieć się z wielu różnych źródeł, że nie miał on dobrego dzieciństwa.
Niektóre źródła twierdzą że miał on wymyślonego przyjaciele do którego pisał listy.
Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale nie sięga się po narkotyki bez powodu. Nie sięga się po alkohol, jeśli nie jest się zdesperowanym. Kurt był w środku małym dzieckiem, które zgubiło się po drodze. W wielu piosenkach dało odczuć się to, co naprawdę czuł. W tej chwili jest on legendą, o której można wiele wyczytać. Prawdy zarówno i kłamstw. Kontrowersyjna śmierć wokalisty przyspozyła wiele teorii, kto, jak i dlaczego mógłby to zrobić. Wiele osób twierdzi że on po prostu nie wytrzymał presji sławy, inni jednak twierdzą że to było zabójstwo. Jak to było na prawdę nie dowiemy się prawdopodobnie nigdy, jedyne co możemy zrobić to szanować jego twórczość i niesamowity głos, który pozostawił nam w spadku, gdy sam odszedł.
                                                                                         madziaaaa97

 

17:31, madziaaaa97 , Muzyka
Link Dodaj komentarz »

Witam wszystkich którzy tu trafili. Na początek muszę się zaznajomić trochę z tym wszystkim, zaraz potem postaram się zamieszczać jak najwięcej wpisów dotyczących różnych ciekawych, jak i tych mniej ciekawych lub wręcz nudnych rzeczy, dziejących się w tym czasie. Wszelkie sugestie, opinie, zażalenia i skargi są mile widziane o ile są wyrażone w sposób kulturalny i szczery.

                                                          Dziękuje madziaaaa97.

13:40, madziaaaa97
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3